Skip to content

Saunameistrid

Rain Pärnaste

Olen Rain, kirglik saunaskäija ja koolitaja. Igapäevaselt töötan koolitajana, omades erinevaid teadmisi ja kogemusi täiskasvanute koolitamisel. Esimesi saunamälestusi mäletan ma lapsepõlvest, kui sai käidud maal iganädalaselt suitsusaunas. Alates sellest ajast saadik on mind võlunud sauna olemus– kuum lõõmav keris ning saunavihtade lummav aroom. Teadugipoolest on saun koht, kus nauditakse kuuma leili, viheldakse ning räägitakse juttu. Mina pakun saunaskäijatele aga enamat kui lihtsalt kuum leil ja vihtlemine ning juba viimased seitse aastat olengi teinud inimestele kaasahaaravaid saunarituaale ning loonud läbi selle elamusi, mis jäävad pikaks ajaks meelde.

Kristi Hinno

Olen Kristi ning minu jaoks on saunas käimine palju enamat kui lihtsalt lõõgastumisviis– see on oluline osa minu füüsilise tervise eest hoolitsemisel. Aastate jooksul regulaarselt saunas käies tekkis mul soov jagada ka teistega oma kogemusi ja teadmisi saunatraditsioonide ning nende tervislike mõjude kohta. Minu kirg viis mind imelisse saunamaailma, kus korraldan nüüd unustamatuid saunaelamusi. Minu eesmärk on pakkuda teistele võimalust kogeda saunaskäigu sügavamaid tasandeid, avastades selle vaimseid ja füüsilisi hüvesid. Armastan sauna ja kutsun ka teid osa saama imelistest saunavõlude maailmast!

Tiina Mirka

Minu nimi on Tiina ja ma olen olnud joogatreener juba alates aastast 2002. Kundalini Jooga võlus mind ja pani mind selle imelise praktika juurde armuma ning see armastus Kundalini Jooga vastu kestab siiani. Olen õppinud Prantsusmaal ja Indias erinevate võimsate joogameistrite käe all, kes on jaganud minuga hindamatuid teadmisi ja kogemusi jooga alal. Minu igapäevaelus mängib jooga olulist rolli, sest regulaarne praktika tagab nii vaimse kui ka füüsilise tasakaalu. Jooga on minu jaoks inimese tervise mitmekülgne toetaja, olles kasulik nii füüsilisel, emotsionaalsel kui ka vaimsel tasandil.

Lisaks joogale usun ma ka saunamõnude jõudu kehale, hingele ja meelele. Kui ühendada saun ja jooga, sünnib midagi erakordset – saunajooga! Saunalaval toimuv lühike sessioon kiirendab soojusest saadavate lõõgastavate venituste kasulikkust ning tugevdab keha tervendamist aktiviseerivate hingamisharjutuste mõju.

Indrek Himma

Olen Indrek, Himmade muusikute suguvõsast ja kirglikult pühendunud saunakultuuri ja teraapia ühendamisele. Taustalt olen kogemusnõustaja, muusik, sertifitseeritud heliteraapia tegija ja aktiivmeditatsiooni õpetaja. Minu pakutav elamus on teraapiline rännak saunades, kus kasutan hoolikalt valitud teraapilisi muusikainstrumente. See kombinatsioon, kus saunakuumus leevendab kehalisi pingeid ja rahustavad helid loovad ruumis harmoonia, pakub terviklikku lõõgastust. Minu austus põliskultuuri ja vanarahva tervislike elukommete vastu on inspireerinud mind lisama oma rituaalidesse regilaule ja häälimisi, sageli šamaanitrummi saatel. Minu missiooniks on elustada ja säilitada vanu, unustatud iidseid eluviise, mis aitavad saavutada kehas ja hinges tasakaalu, tuues sinna väe ja rõõmu. Olen saunameister, keda iseloomustavad muusika, müstilised helid ja laul.

Johann Hermlin

Saunaskäik on olnud minu kirg juba lapsepõlvest saadik. Ma usun südamest, et minu hea tervise saladus peitub saunaskäigus, maapiima joomises ja vanaema rammusas toidus. Juba üle viie aasta olen pühendunult teinud saunarituaale, leides selles tegevuses tõelist südamerahu. Ei lähe rohkem kui paar päeva, kui mind jälle saunast leiab, rätikuga vehkimas ning rahvale kallistavat kuumust jagamas. Olen kirglik ja lojaalne sõber, kes alati leiab aega ja soovi aidata sõpru ja lähedasi. Hetkel olen „põhitöökohaga“ üliõpilane, kes vabal ajal teeb veel palju muud – käin jõusaalis, mängin võrkpalli ja tennist ning laulan EBSi kooris. Kohtumiseni juba saunas!

info@saunaelamus.ee

Telli saunaelamusi, küsi küsimusi ja sukeldu unustamatutesse elamustesse!